14. detsember 2011

Jõuluhõngu kokakoolis..

Aeg lendab linnutiivul. Viimasest blogipostitusest on möödunud tegelikult juba kaks kokakooli tundi- Eesti köögi tund ja piparkoogitund.
Eesti köögi tunnis rääkisime, millised road siis eestlastel laual olema peaks, valmistasime ise mulgi putru, mida sõime maitsvate suitsusingikuubikutega ja lõpuks maiustasime kamavahuga. Lisaks tegime valmis mõnusa koguse piparkoogitainast, mis pärast nädal aega maitsestumist oli ideaalne majakeste valmistamiseks.
Piparkoogitaigna retsept on võetud Nami-Nami kokandusportaalist. Hea ja läbiproovitud retsept- nähtav siin.

Piparkoogimajasid tegime selle nädala tunnis - kõik pisikesed majad said omalaadsed ja erilised, kõik võrratult kaunid. Olen täiesti kindel, et päkapikud tahavad neisse elama kolida :)Kokakooli poolaasta on möödunud nii kiirelt, oleme tutvunud eri maade köökidega, õppinud selgeks palju soolaseid roogasid ja ka magusaid, mida õigetel puhkudel lauale panna. Selleks aastaks lähme siis ära talvepuhkusele, loodetavasti kohtume juba järgmise aasta alguses! Täpsem info ilmub kindlasti siia blogisse ja Lianni Stuudio lehele!
Kokakooli õpetajad tänavad kõiki sponsoreid, kelle hea abiga me iganädalaselt maitsvaid roogi valmistada saime! Lisaks äitäh kõigile kokaõpilastele! Meil oli teiega koos toredamaid ja ka veidi raskemaid tunde, samas olid tujud alati head ja kõhud täis. Kindlasti valmistage kokakoolis õpitut ka oma peredele ja sõpradele, kõigile maitseb! :)


Rahulikku pühadeaega kõigile ja loodetavasti on varsti majakatused sama lumised, kui nendel piparkoogimajadel! :)

Kommentaare ei ole: